wz

Spoty

 

 

Spoty je náš mazánek. Jediný chlap v naší smečce… Navíc si ho panička vybrala z 9 kousků, prostě láska na první pohled, od narození. Provádí různé lumpárny a všechno mu projde. Ale i já mu ledacos odpustím, je to přece jen můj syn, ne?

Běhají s paničkou agility. Tady tedy zatím platí, že Spoty běhá agility a panička někde z dálky se ho snaží řídit J . Je snad rychlejší ,než jsem bývala já (nebo že by byla panička pomalejší? Pssst, to jí neříkejte). Jako maminka jsem na něho pyšná – někdy. Je rychlý, přemýšlí u toho běhání a má tak krásné zóny a vždycky mi vypráví, jak je dělá rád. No, nechápu, co je na tom tak zvláštního, ale on to miluje. To mě panička nikdy nepřesvědčila, že zastavit na zóně je blaho. Asi jsem víc paličatá a chtěla jsem hlavně běžet. No, ještě toho nemají moc natrénováno. Panička čekala mládě a tak měli běhací pauzu, ale určitě to doženou a já jim za páskou budu fandit (hlasitě, nebojte, to uslyšíte J )

Když nám někdo hází aportky, vždycky vyhraje. Je prostě nejrychlejší a umí si prosadit svou. Nosí úplně všechno stejně jako my. Někdy mu ale stačí nás pozorovat a pást nás. Umí pást i ovečky, ale nedostane se k nim tak často, jak by chtěl, a tak Spoty pase nás a aportky. Miluje frisbee a krásně pro něho skáče. Jak by ne, když je tak veliký a dlouhý. Skáče do vody šipky, to ho naučila sestřička Artynka, a plave jak vydra.

Spotynkův rodokmen…

A fotečky…

Copyright © 2004 Michal Kučera