wz

R.T.

      Celým jménem se R.T. (Árty) jmenuje Are You Ready od Zlatonosné říčky. Je to dcerečka moje a Djoa - mé první velké lásky. Vrátila se do naší rodiny, aby žila lépe, než tam, kde byla.
     
      Stejně jako já miluje balónky, klacíčky a další aportíčky. Občas mě s tím štve, ale zdědila to po mně, je to přece jen moje krev, tak se na ni nemohu zlobit. Však se těch aportků u nás najde dost (jen ti lidi, co by je celý den házeli, občas schází). Další její vášní je voda a koupání. Nespustí oči z paničky, když myje nádobí, napouští vodu, zalévá... A když jdeme okolo vody, kde se dá plavat, užuž by tam chtěla hopsnout. Tuhle panička Matýskovi házela do vody kamínky, aby viděl, jak dělají žbluňk a ona tam skočila jako že je bude lovit. No, jenže nebylo moc nad nulou a tak celá zmrzla a ztuhla, to jsme mastili domů do tepla ...
     
      S páníčkem trénují agility. No, řeknu vám, když je tak pozoruju, nevím, který z nich to víc kazí. Aspoň si nemají co vyčítat. Kdybych já vyváděla, to co Artuška pánovi, asi by mě panička kousla. Ale já už jsem stará páka a když jsem začínala, nebyla jsem lepší. O páníčcích to platí taky. Jen nechápu, jak to, že u toho Arty může být potichu. To nemá potřebu páníčka povzbuzovat a nadávat mu? To já se do toho opírám z plných plic. Budu si o tom muset s dcerkou ještě promluvit.
     
      Artynka je taky děsný mazel, nejradši by měla páníčky jen pro sebe. Ale co my, ostatní?
     
      Musím ale říct, že do naší smečky zapadla. Je pro každou lumpárnu. Umí hrabat nádherné díry na zahradě, dovede se nejrychleji ušpinit a pak si o nás ostatní otírat packy, takže jsme pak všichni blátivé koule a páníčci mají radost, že mají v domě pískoviště:-), hlavně náš malý Mauglí.
     

      a tady nějaké fotky Artušky ...

Copyright © 2004 Michal Kučera       webmaster: © MiNo 2007-2009 mino.wm@seznam.cz