wz

Matýsek

      Matýsek je takový malý Mauglí v naší smečce. Narodil se 12.11.2005 v 17 hodin a 40 minut v Litomyšli, vážil 3150g a měřil 49 cm. Když byl maličký, hodně často a hlasitě plakal (lepší výraz by byl vřískal). Kdyby žili lidé v lese, dávno by si malého Matýska nějaký hladový predátor dal jako předkrm k večeři a paničku s páníčkem jako hlavní chod. Podle jeho řevu by totiž celou rodinku objevil i úplně hluchý vlk, protože ten vám křičel, až se země otřásala. Panička samozřejmě byla nervózní a my psi se raději klidili z cesty.
       
      Jak ale rostl, začínala s ním být legrace. Když se začal pohybovat po čtyřech, už jsem se bála, že je to štěně bez chlupů, ale bylo to fajn. Když měl špinavou pusinku od polívek a kaší, chutnal báječně. To nám panička takhle nevyvařuje. Brzy se postavil a bylo jasné, že je to dvounožec. Dostává piškotky mnohem častěji než my psi, ale má pro nás pochopení - rozdělí se vždycky s námi a ještě se směje, když mu něco ukradneme a nekřičí na nás jako panička. A tak se náš jídelníček obohatil o piškotky, sušenky, rohlíky, chleba s různými příchutěmi ... Jen nechápu, proč nám nabízí i jabka, hrušky, banány a jiné fujtably. Copak jsme králíci?
       
      Je také fajn chodit na procházky s kočárkem. My pejskové v něm máme schované balónky a tak panička nikdy nezapomene je vzít sebou.
       
      Co už tak moc nemusím je jeho mazlení - strká nám prstíky do očí, bouchá svými pěstičkami, objímá nás, lehá si na nás... Ale copak já jsem nějaký polštář? To Jessinka si nechá vydloubnou oko, zalehnout, obejmout a bušit do sebe a při tom slastně přivírá oči a u toho vrní blahem! Nad tím psovi rozum zůstává stát!
       
       
      Více fotografií Matýska najdete zde.

 

Copyright © 2004 Michal Kučera       webmaster: © MiNo 2007-2009 mino.wm@seznam.cz